شیرآلات مدرن و لاکچری در خانه های امروزی

ایده هایی زیبا و کاربردی از مدل شیرآلات مدرن

شیرآلات مدرن برای آشپزخانه های شیک امروزی

شیرآلات ساختمانی مدرن دارای کیفیت زیاد در مدل، طرح های گوناگونی تولید و عرضه می شود که متقاضیان بسته به نیاز، سلیقه و میزان هزینه ی در نظر گرفته شده می توانند آن را تهیه نمایند. و اما در ادامه به معرفی انواع شیرآلات و نکات موثر برای انتخاب و خرید آنها خواهیم پرداخت.

آشنایی با انواع مدل شیرآلات

با شناسایی شیرآلات ساختمانی مرغوب می توانید یک محصول مناسب و خوب را انتخاب و خریداری کنید.در حالت کلی شیرآلات به ۲ گروه اصلی بی واشر و با واشر قسمت می شوند که هر یک از آنها نیز دارای زیر مجموعه ای می باشند. جهت اطلاعات تکمیلی مراجعه به مقاله اطلاعاتی درباره شیرالات بهداشتی ساختمانی شود.

۱-شیرآلات با واشر : شیرآلات فشاری

شیرآلات واشر دار فشاری

این نوع از شیرها یکی از کم قیمت ترین و قدیمی ترین شیرها می باشند که معمولا همه با این نوع شیرها آشنایی دارند. این نوع شیرها جزو شیرهای باواشر می باشند که متشکل از ۲ اهرم یکی جهت آب گرم و یکی جهت آب سرد است.

۲-شیرآلات بی واشر : شیرآلات دیسکی ، شیرآلات توپی، شیرآلات کارتریجی

شیرآلات مدرن توپی

به اینگونه از شیرآلات که از نوع بی واشر می باشند، شیر تک اهرمی هم می گویند که کارکرد آن به این صورت می باشد که از اهرم شیر، گرد کلاهکی به شکل توپ واقع در بالای بدنه اصلی, چرخ می خورد. در این مدل از شیرها به آسانی با استفاده از ۱ دست می شود فشار و دمای آب لازم را تنظیم نمود که به همین خاطر هم برای استفاده در آشپزخانه ایده آل به نظر می رسد.


شیرآلات مدرن دیسکی

شیر دیسکی نسل مدرن و جدیدی از شیرآلات ساختمانی به شمار می روند که اغلب در بیشتر منازل چند نمونه از این شیرها را مشاهده کرده اید. این گونه از شیرها همچون شیرآلات توپی، از شیرهای تک اهرمی بوده و یکی از شیرآلات بی واشر به شمار می روند. این نوع از شیرها در مقایسه با سایر شیرها کیفیت و دوام بیشتری دارند.

شیرآلات مدرن کارتریجی

این نوع از شیرها یکی دیگر از شیرهای بی واشر می باشند که متشکل از ۲ اهرم می باشند.این مدل از شیرها در نمای بیرونی شباهت زیادی به شیرهای فشاری دارند؛ ولی موقع استفاده از آنها فرق این مدل از شیرها را می توانید بفهمید. در این نوع از شیرها مجبور نیستید از هیچ فشاری برای بستن و یا باز کردن بهره ببرید که تنها با تکانی آب جاری می شود.

اگر قصد خرید شیرآلات دارید به این موارد توجه کنید!

از جمله اصلی ترین لوازم اصلی و کاربردی مهم در هر منزلی شیرآلات می باشد. بر همین اساس هم نیازمند توجه و دقت زیادی حین انتخاب و خرید است تا شیر مناسب با کیفیت و کارایی، همچنین زیبایی و شیک بودن تهیه نمایید. چه بسا بسیاری از شیرآلات وجود دارند که به دلیل پایین بودن کیفیت آنها، پوسیدگی و زنگ زدگی و در نتیجه خراب شدن می گردند. نیز بسیاری از شیرآلات وجود دارند که به دلیل زیبا و شیک نبودن طرح و مدل زیبا و دلچسبی به آشپزخانه شما نمی دهند و یا با طراحی منزل شما هارمونی ندارند.

در رابطه با متریال به کار رفته در شیرآلات ساختمانی می توان به متریال های گوناگونی مانند چدن، برنج ، پلاستیک، استیل و … اشاره نمود که هر یک از آنها قیمت متفاوتی را برای شیر رقم می زنند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است پایین بودن قیمت را در گزینه های خرید خود قرار ندهید, چه بسا شیرآلاتی که به خاطر مرغوب نبودن جنس تهیه شده ارزان تر هستند. البته صرفا گران قیمت بودن نیز معیار مناسب بودن نیست. قبل از خرید دقت و تحقیق زیادی در مورد آن انجام دهید.