بدون تردید، شیر روشویی از جمله تجهیزات و لوازم هر خانه ای به شمار می آید. به طور کلی، شیرها به عنوان یک ابزار برای باز و بسته کردن یا تنظیم نمودن جریان آب سرد و گرم در بسیاری از ساختمان ها و محیط های مختلف مورد استفاده واقع می شوند. شایان ذکر است که در بسیاری مواقع متریال استفاده شده در ساختار شیرهای روشویی از جنس فلزی و برنجی می باشد. اگرچه مهم ترین کاربرد شیر آلات به استفاده در حمام و آشپزخانه ها اختصاص پیدا می کند، اما نقش و اهمیت این محصولات در افزایش زیبایی و جذابیت محیط دکوراسیون را نمی توان نادیده گرفت(شیرآلات مدرن و لاکچری در خانه های امروزی).از سوی دیگر، کیفیت و مرغوبیت شیر روشویی، یکی از مؤلفه های بسیار مهم و حائز اهمیت در هنگام خرید این محصول محسوب می شود.

ویژگی های حائز اهمیت شیر روشویی

شیر روشویی به عنوان یکی از تجهیزات مهم ساختمان، در ابعاد زندگی افراد از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. از سوی دیگر، این محصول برای استفاده طولانی مدت به کار گرفته می شود. بر همین اساس، مناسب است که در هنگام خرید شیر نهایت دقت و حساسیت را به خرج داد. بدون اغراق، دوام و استحکام مناسب، یکی از مهمترین ویژگی های شیرهای روشویی به حساب می آید. استفاده از متریال باکیفیت و مرغوب در ساختار شیر آلات، از زنگ زدگی و فرسایش این محصول جلوگیری به عمل می آورد. بر همین اساس، امروزه بسیاری از تولید کنندگان به منظور افزایش مقاومت و دوام شیرهای روشویی از آلیاژ برنج در فرآیند ساخت این محصولات استفاده می کنند. ناگفته نماند که استفاده از متریال مرغوب در بدنه شیر روشویی از پوسیدگی و فرسودگی شیر، علی الخصوص در اثر مجاورت با آب جلوگیری می کند. شیرهای روشویی یکی از عامل های مهم برای رعایت اصول و موازین بهداشتی در یک محیط تلقی می شوند. در حال حاضر مدل های متنوع و مختلفی از این محصولات در سطح بازار به چشم می خورد. شیر چشمی و شیر لمسی از جمله مدل های محبوب و پرطرفدار شیر روشویی محسوب شده که در محیط های کاری و امکان عمومی، به منظور رعایت اصول بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند.

راهنمای خرید شیر روشویی

از آنجایی که شیر روشویی با سلامت و رعایت بهداشت رابطه مستقیم و تنگاتنگ دارد، در خرید این محصول در نظر گرفتن مواردی اهمیت و ضرورت پیدا می کند. به طور کلی، شیرهای روشویی در مدل های پایه کوتاه و پایه بلند تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند. در بسیاری مواقع خریداران متناسب با سبک دکوراسیون خود، اقدام به خرید شیر آلات مورد نظر می نمایند. لازم به ذکر است که شیرهای روشویی در چهار دسته چشمی، پدالی، کلاسیک و اهرمی جای می گیرند. در این میان شیرهای چشمی به علت اعمال صرفه جویی در مصرف آب، از محبوبیت زیادی برخوردار می باشند. جنس شیر یکی از مؤلفه های مهم در هنگام خرید آن می باشد(راهنمای انتخاب شیرآلات بهداشتی برای منزل شما). در یک نگاه کلی، بدنه شیر آلات از جنس های سرب خشک و برنج ساخته و پرداخته می گردند. شیرهای ساخته شده از جنس سرب خشک ضمن طول عمر کوتاه، به سرعت دچار فرسودگی و پوسیدگی می شوند. بر این اساس، شیر روشویی برنجی از دوام و استحکام بالایی برخوردار می باشد. استاندارد بودن قطعات موجود در ساختار شیر، اصولی بودن اتصالات شیر، دوام و کارایی، ارتفاع و روکش شیر، از دیگر مؤلفه های مهم در خرید شیر روشویی محسوب می شوند.